• Klient:
  WAVE Międzyzdroje Resort & SPA
 • Lokalizacja:
  Międzyzdroje
 • Powierzchnia obiektu:
  10000 m²
 • Zakres:
  Wayfinding, signage, branding

WAVE Międzyzdroje Resort & SPA

Wave Międzyzdroje Resort & SPA to projekt inspirowany miejscem, w którym znajduje się obiekt. Formy budynków nawiązują bezpośrednio do dynamicznego, tętniącego życiem morza – fal i ich nieustannego ruchu. Patrząc na linie budynków z różnych perspektyw, zauważymy ich zmienność – dokładnie taką, jaką obserwujemy na morzu. Z oddali natomiast – z plaży, otwartego morza czy molo – kompleks zmienia się w pięciomasztowy żaglowiec o błękitno–białych skośnych żaglach. Spoglądając na ten sam budynek z zupełnie innych punktów, zauważymy jak mienią się jego fasady.
Design apartamentów jest ukłonem w stronę lokalizacji, bezpośredniego sąsiedztwa z morzem, wydmami i otaczającym przepięknym parkiem sosnowym. Stąd w pokojach pojawiły się drewniane rzeźby przypominające kawałki drewna wyrzuconego przez morze oraz mosiężne uchwyty w kształcie kamieni. Istotnym elementem dekoracyjnym apartamentów są też pióra, które często możemy znaleźć na plaży. Wszystkie elementy dekoracyjne są niepowtarzalne – to małe dzieła sztuki, których wykonawcą jest sama natura.

Nasz wkład w ten projekt obejmował zaprojektowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej obiektu oraz jego wdrożenie.

Zaprojektowaliśmy oznakowanie zewnętrzne oraz wewnętrzne obiektu. Opracowaliśmy system komunikacji pieszej, dzięki któremu użytkownicy mogą sprawnie poruszać się pomiędzy budynkami w hali garażowej.
Na terenie kompleksu rozlokowaliśmy pylony informacyjno–kierunkowe, ułatwiające gościom poruszanie się pomiędzy budynkami oraz informujące o funkcjach zlokalizowanych na terenie kompleksu obiektach takich jak:

 • baseny,
 • restauracja,
 • plac zabaw,
 • strefa wellness & spa.

Przy głównym wejściu oraz w recepcji zamontowaliśmy efektowne podświetlane logotypy, które podkreślają prestiż obiektu.

Największym wyzwaniem było opracowanie komunikacji pieszej w hali garażowej. Zależało nam, by odnalezienie wejść do poszczególnych obiektów było maksymalnie intuicyjne.