• Klient:
  METRO Global Solution Center
 • Lokalizacja:
  Szczecin
 • Powierzchnia obiektu:
  2700m²
 • Zakres:
  Wayfinding, signage, branding

METRO Global Solution Center

METRO Global Solution Center jest odpowiedzialne za procesy finansowo-księgowe dla METRO, wiodącej międzynarodowej firmy handlowej z siedzibą w Niemczech, oferującej asortyment spożywczy i nieżywnościowy, która specjalizuje się w obsłudze hoteli, restauracji i firm cateringowych (HoReCa) oraz niezależnych handlowców.

Spółki usługowe, takie jak METRO Global Solution Center, METRO PROPERTIES, METRO LOGISTICS, METRONOM i METRO ADVERTISING świadczą nadrzędne usługi dla całego koncernu w zakresie księgowości i operacji biznesowych, nieruchomości, logistyki, IT oraz reklamy.

Założone w 2012 roku w Szczecinie METRO Global Solution Center (dawniej METRO SERVICES) przekształciło się z dostawcy usług w partnera dostarczającego kompleksowe rozwiązania dla biznesu.

Nasza współpraca z METRO Global Solution Center obejmowała produkcję oraz implementację elementów oznakowania i wayfindingu charakterystycznych dla poszczególnych stref siedziby firmy. Druk oraz montaż elementów brandingu całej powierzchni wykonaliśmy na podstawie materiałów otrzymanych od klienta.

Centrala podzielona jest na strefy: Tokyo, Nowy York i Londyn, w skład których wchodzą indywidualne, wyjątkowe i niepowtarzalne grafiki ścienne, jak i grafiki wyklejone na przeszklonych ścianach biur. Każde pomieszczenie posiada swoją nazwę, wraz z indywidualną grafiką ścienną oraz wydrukowaną mapą na przeszkleniach z danej lokalizacji. Na całej powierzchni wykleiliśmy kilkaset metrów kwadratowych grafik i wartym podkreślenia jest fakt, że żaden element nie powtarza się dwa razy.

Siedziba firmy zajmuje 2700m² powierzchni, dlatego na ścianach oprócz typowego brandingu umieszczone zostały mapy całej przestrzeni biurowej, które znacząco wpływają na komunikację pracowników i aspekty związane z wayfindingiem.